Wierzę, że polityka może być inna, budowana w oparciu o współpracę i porozumienie. Dzięki tym zasadom, osiągnęłam polityczny sukces; ustawę o in vitro. Udało mi się do niej przekonać większość posłów w polskim Sejmie, ponad podziałami. Chciałabym, aby zasadą zarówno w polityce, jak i w codziennych relacjach między ludźmi, było poszukiwanie tego, co wspólne.

Nazywam się Małgorzata Kidawa-Błońska. Mam 62 lata. Z wykształcenia jestem socjologiem. Z zawodu producentem filmowym. Z urodzenia warszawianką. Mój mąż Jan Kidawa-Błoński jest reżyserem. Urodził się i wychował na Śląsku. W Chorzowie. Wspólnie pracowaliśmy nad filmem o Ryśku Riedlu, charyzmatycznym wokaliście śląskiego zespołu Dżem. „Skazany na bluesa” to szereg niesamowitych wspomnień w moim życiu. Mamy syna Jana.

W polityce jestem od 20 lat. Na początku w samorządzie, jako radna m.st. Warszawy, potem jako posłanka. Miałam zaszczyt pełnić funkcje marszałka Sejmu, a także rzecznika prasowego rządu Donalda Tuska, a potem Ewy Kopacz. Przez siedem lat szefowałam warszawskim strukturom partii. Dziś w Sejmie pełnię funkcję Wicemarszałka.

O podejmowaniu decyzji

O przyjaźni

O miłości do ludzi

O początkach w polityce

O czasie wolnym

O pierwszym zarobku

O pracy marszałka sejmu

O inspiracjach

O marzeniach

Do Was

Zobacz video

Wszyscy jesteśmy ofiarami trwającego konfliktu politycznego w Polsce. Mamy tego dość. Polacy mają tego dość. Koalicja Obywatelska koncentruje się na współpracy. Chcemy namówić Polaków do wspólnego działania, do wspólnego realizowania naszego programu - żeby Polska była inna, żeby przedstawić alternatywę dla Prawa i Sprawiedliwości. Żeby jutro mogło być lepsze.